İADE VE DEĞİŞİM                                                                                                             

 

Aşağıdaki yönergelere göre yapılmamış ve sitemiz üzerinden iade adımları tamamlanmamış iadelerde sorumluluk kabul edilemeyecek ve geri ödemesi gerçekleştirilemeyecektir.


Sitenizden ürün değişimi yapabilir miyim?


www.e-chima.com 'dan satın aldığınız ürünlerin sınırlı sayıda stoğu olmasından dolayı renk/beden/ürün değişimi yapılmamaktadır. Dilerseniz satın aldığınız ürünü iade edip, yeni bir sipariş verebilirsiniz.


Satın aldığım ürünü nasıl iade edebilirim?


www.e-chima.com adresinden satın aldığınız ürünlerin iadesi için önce hesabım sekmesinden ilgili siparişinizi seçip iade talebinizi oluşturmanız gerekir. Sonrasında paketinizden çıkan iade formunu eksiksiz doldurarak herhangi MNG Kargo şubesinden iade gönderiminizi ücretsiz olarak yapabilirsiniz.


İade gönderimleri için ücret ödeyecek miyim?


İade talebiyle e-chima.com 'a gönderdiğiniz ürünlerin iade kargo masrafları firmamıza aittir. Siparişiniz ile birlikte gelen iade formunu eksiksiz doldurarak faturanız ile birlikte MNG Kargo (444 06 06) ile aşağıdaki adrese "Karşı Ödemeli" olarak gönderebilirsiniz. Diğer kargo şirketleri ile gönderilen iade kargoları kabul edilmeyecektir.

İade Adresi: Şehit Osman Avcı Mah. Malazgirt 1071 Cad. 44/A Eryaman/ ANKARA


İade etme süresi kaç gündür?


Tüketici Kanunu'ndaki, "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren ilk on dört (14) iş günüdür. 


Mağazalarından iade/değişim yapabilir miyim?


İnternet mağazamızdan aldığınız ürün/ürünleri sadece internet mağazamıza, MNG Kargo yoluyla ücretsiz olarak iade edebilirsiniz. Mağazalarımızdan değişim işlemi kabul edilmemektedir.


İademi hangi adrese gönderebilirim?


Şehit Osman Avcı Mah. Malazgirt 1071 Cad. 44/A Eryaman / ANKARA


İade ettiğim ürünün geri ödemesine zaman yapılacak?


Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra e-chima.com tarafından kredi kartınıza/banka hesabınıza ürün bedeli on (10) iş günü içerisinde iade edilir. Kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından 2 ile 3 gün içerisinde yapılmaktadır. Bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır. Kapıda nakit ödeme ile yaptığınız alışverişlerde iade formuna Banka Hesap Bilgilerinizi ( HESAP SAHİBİ ADI SOYADI -BANKA ADI VE IBAN numarası ) yazmayı unutmayınız. Kapıda ödeme ile yapılan alışverişlerin iade işlemlerinde, IBAN NO bilgisi olmadan ücret iadesinin yapılması mümkün değildir. İade işlemlerinde sadece ürün bedeli iade edilmektedir, kargo ücretinin geri iadesi yapılmamaktadır.


Taksitli ödemelerimin iadesi nasıl yapılacak?


Her türlü ödemenizde, tarafımızdan bankanıza tüm tutar iade edilir. Ödemenizi taksitli olarak yaptığınızda, iadeniz her ay kartınıza, taksit tutarları kadar artı bakiye olarak yansıyacaktır. Yapılan iadenin kredi kartınıza her ay taksitli olarak yansıması tamamen bankaların süreç ve uygulamalarıyla ilgilidir. Konu hakkında detaylı bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz. Ayrıca, ekstrenizde iade işlemini görebileceksiniz. Not: Ödemesini yapmış olduğunuz taksit tutarları, ilk ekstrenizle birlikte kredi kartınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır.


Kapıda Ödeme ile yaptığım alışverişlerin iadesi nasıl yapılacak?


Kapıda nakit ödeme ile yaptığınız alışverişlerde İade Formuna Banka Hesap Bilgilerinizi ( HESAP SAHİBİ ADI SOYADI- BANKA ADI VE IBAN numarası ) yazma mecburiyetiniz bulunmaktadır. Kapıda ödeme ile yapılan alışverişlerin iade işlemlerinde, IBAN NO bilgisi olmadan ücret iadesinin yapılması mümkün değildir. Gerekli bilgilerin iletilmemesi durumunda iade tutarınız sistem kayıtlarında bekletilir. Iban Numaranızı ilettiğiniz tarihte belirtilen hesaba iade işlemi gerçekleştirilir. Iban no iletme yükümlülüğü tamamen size aittir.


İade Koşulları Nelerdir?


Siparişinizdeki ürün ya da ürünleri iade etmek için aşağıdaki şartların sağlanması gerekmektedir. Aksi takdirde iade talebiniz kabul edilmeyecektir.

-İadenizi 14 gün içinde gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

-Ürün/ürünlerin kullanılmamış olması gerekmektedir.

-Ürün/ürünlerin; faturası, orijinal kutusu, orijinal ambalajı ve kesilip kopartılmamış etiketi ile birlikte, yanında gönderilen dokümanlar ve tüm aksesuarlar da dahil edilerek göndermeniz gerekmektedir. İadenin gerçekleşebilmesi için ürünlerin kullanılmamış ve bozulmamış olarak gönderilmesi gerekmektedir.

-Hijyen politikamız nedeniyle küpe vb. gibi aksesuarlar kesinlikle iade alınmamaktadır.

-Kampanya dâhilinde satın alınan ürünlerin (1 Alana 1 Bedava, 3 Al 2 Öde) iadelerinde, kampanyadan yararlanılarak alınan tüm ürünlerin iadesinin yapılması gerekmektedir.